معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > ملت ایران این جنایت را هرگز فراموش نخواهد کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

سخنگوی وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران:

ملت ایران این جنایت را هرگز فراموش نخواهد کرد.

 
سخنگوی وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران: 
 
ملت ایران این جنایت را هرگز فراموش نخواهد کرد.
امروز سی امین سالگرد جنایت هولناک ناو آمریکایی وينسنس در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ايرباس جمهوری اسلامی ايران است؛ جنایتی که شهادت ۲۹۰ مسافر و كادر پرواز، از جمله پربر شدن ۶۶ کودک بی گناه  و معصوم  را رقم زد. 
 
پس از گذشت سال ها از اين تراژدی هولناک  و عمليات وحشيانه، داغ این جنایت هنوز تازه و لكه اى ننگين بر پيشانى آمریکايى است كه ابایی از نقض آشکار قواعد، قوانین و عرف های بین المللى ندارد و در اثبات اين مدعا همين بس كه اين دولتِ ناقضِ موازين بين المللى ، نه تنها از اين اقدام جنایتکارانه خود كوچکترين ابراز تاسفى نكرد بلکه فرمانده ناو جنگى را هم به پاس قتل صدها غيرنظامى بی گناه، به نشان شجاعت مفتخر ساخت!
 
بررسی رفتارهای آمریکا در قبال ملت ایران و سایر ملل جهان به خوبى گوياى آن است که این کشور همواره در انجام اقدامات غیرانسانی و ضد بشری برای دستیابی به منافع و اهداف شوم خود پیشگام بوده و حقوق بشر برای آن، تنها دست آویزی در راستای  زياده طلبی و تأمین منافع  نامشروع آنان است.
 
امروز و در سالگرد شهادت هموطنان عزیزمان، ضمن تكريم  ادای احترام  به  اين جان هاى شيفته و به ناحق گرفته شده به روح سبكبار آنها درود می فرستیم و بار ديگر با خانواده های داغدار و بازماندگان آنها ابراز همدردی می کنیم. 
 
بی ترديد این جنایت سبعانه آمریکا در حافظه تاریخی مردم  بزرگ و شجاع این سرزمین برای همیشه ثبت شده و هرگز فراموش نخواهد شد.
 
 ياد و نام تمامی اين جانباختگان  گرامی باد


٢٠:٢٧ - 1397/04/13    /    شماره : ٥٢٣٣٥١    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر