معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > گزارش روزنامه ال تلگرافو در مورد برگزاری هفته فرهنگی ایران در دانشگاه الوی آلفارو مانتا


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش روزنامه ال تلگرافو در مورد برگزاری هفته فرهنگی ایران در دانشگاه الوی آلفارو مانتا

 

دانشگاه الوی آلفارو مانابی (ULEAM)  از روز 26 ژوئن، هفته فرهنگی ایرانی به همراه نمایشگاهی که معرف این کشور آسیای غربی است، برگزار می کند. در دو بخش از دپارتمان فرهنگی دانشگاه این برنامه به نمایش گذاشته می شود: یکی در سالن ارکست که نمایشگاهی از فرهنگ و سنت ایرانی (از ساعت 9.30 تا 16.30) برگزار می شود و در سالن کنسرت اوراسیو ادروبو، در ساعات (11 تا 13 و 15 تا 17) سینمای ایرانی به نمایش گذاشته می شود. این برنامه فرهنگی تا روز جمعه 29 ژوئن ادامه خواهد داشت.

سعادت آقاجانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران این نمایشگاه فرهنگی را افتتاح کرد و خاطر نشان کرد که هدف از برگزاری این برنامه فرهنگی شناساندن فرهنگ ایران در جهت هر چه بهتر کردن روابط همکاری  بین دو دانشگاه در ایران (دانشگاه شریف و دانشگاه کاشان) با دانشگاه الوی آلفارو مانتا می باشد، که در سال گذشته تفاهماتی نیز بین طرفین  امضاء شده است.  همکاری دانشگاهی در زمینه فن آوری در پروژه های آکادمیک نانوتکنولوژی ، بیوتکنولوژی، پزشکی و دارویی متمرکز می باشد. سفیر ایران همچنین اظهار داشت " ایران پیشینه فرهنگی هزاره داشته ولی بدلیل فاصله جغرافیایی، کشور ما آنچنان که باید در زمینه فرهنگی و هنری در اکوادور شناخته شده نیست. "علاقمندم بخشی از هنر، نقاشی، فرهنگ، ادبیات و فیلمهای ایرانی در برنامه ای که برای دانشجویان و اکوادوریهای دیگر در نظر گرفته شده است شناسانده شود".

محسن رزاقی پور، مسئول امور فرهنگی سفارت ایران به معرفی برخی قطعاتی مربوط به فرهنگ ایرانی، صنایع دستی و اشکال متفاوت لباس سنتی از اقوام و استانهای مختلف کشور پارسی همچنین کالاهایی به مانند فرش که به نمایش گذاشته شده بود پرداخت.

آقای میگل کامینو، رئیس دانشگاه الوی آلفارو مانتا دیدارآقای آقاجانی را با هدف تقویت ارتباطات آکادمیک و فرهنگی بین دو کشور با اهمیت خواند و افزود  با شناخت از این کشور ،از طریق این نمایشگاه فرهنگی و هنری، هیئتی دانشگاهی برای توریسم آکادمی به ایران در نظر گرفته خواهد شد. " برنامه های مشخصی برای دانشگاه وجود دارد و این نمایشگاه رابطه مستقیمی برای پیشبرد تفاهمات امضاء شده این نهاد آموزش عالی با شرکت های فن آوری و آموزشی ایران دارد".

ماریا بلن مونیوز، مدیر دپارتمان فرهنگی دانشگاه الوی آلفارو اظهار داشت در نظر است  این برنامه فرهنگی در شهر کارمن هم برگزار شود.

 

لینک خبر :

https://www.eltelegrafo.com.ec/noticias/regional/1/jornada-cultural-irani-manta


٢٠:٠٨ - 1397/04/13    /    شماره : ٥٢٣٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر