معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > بازديد سفير ايران از دفتر خيرگزاري اکوادوراينمدياتو


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد سفير ايران از دفتر خيرگزاري اکوادوراينمدياتو

 

سعادت آقاجاني، سفير جمهوري اسلامي ايران در اکوادور، که به تازگي براي انجام ماموريت ديپلماتيک خود وارد کشورمان شده است، از دفتر خبرگزاري آنلاين اکوادوراينمدياتو بازديد نمود که استقبال گرم ما را به همراه داشت.

نماينده ايران در اکوادور، طي گفتگوي گرمي که با دکتر فرانسيسکو ارَِهرا، مدير خبرگزاري اکوادوراينمدياتو داشت، اهميت روابط بين دو ملت را خاطرنشان نمود و تلاشهاي دو طرف براي حفظ روابط ميان کشور به ويژه پيوندهاي اقتصادي با هدف تامين منافع هر دو ملت بسيار ارزشمند و قابل تقدير است.

 

سعادت آقاجاني، علاوه بر شغل حرفهاي خود به عنوان ديپلمات در دستگاه خارجه ايران، به فعاليتهاي مهمي نظير روزنامه نگاري نيز پرداخته است و از همين رو، نقش مطبوعات در ايجاد پيوند ميان اقوام، ملل و فرهنگهاي مختلف را بسيار پررنگ و ارزشمند ميداند. وي ضمن ابراز تمايل خود براي گسترش همکاريهاي مطبوعاتي و اشاره به اينکه از مدتها پيش فعاليت خبرگزاري اکوادوراينمدياتو را دنبال ميکند، ابراز داشت که بعد از انتصابش به عنوان سفير ايران در کشورمان، اين مطالعات تعميق يافته و سطح کيفي اکوادوراينمدياتو را تحسين برانگيز ميداند. 

سفير ايران پيشرفتهاي اکوادور در سالهاي اخير را احترام برانگيز دانسته و اطمينان داد که اين پيشرفتها مورد تحسين جامعه بين المللي بوده و ايشان نيز با توجه به ماموريتهاي قبلياش،  امکان مقايسه آن با ديگر کشورها را داشته است.  

سفير جمهوري اسلامي ايران افزود: پيشرفتهاي اکوادور در زمينه زيرساخت ها، آموزش و پرورش، بهداشت و رفاه مشهود بوده و کوشش و همت کشور براي توسعه ستودني است و ايران نيز در همين راستا، به دنبال برقراري پيوندهاي بهتري بين دو ملت مي باشد. ايران موفقيت هاي خوبي در حوزه هاي آموزش، علوم و فناوري داشته و علاقه مند است اين دستاوردهاي علمي را در قالب يک روند همبستگي، در اکوادور ترويج دهد.

سعادت آقاجاني با افتخار توضيح داد که در حال حاضر ايران يکي از کشورهايي است که از بيشترين جمعيت دانشگاهي و فرهيخته برخوردار است و به عنوان نمونه، تنها در مراکز آموزش عالي تعداد دانشجويان رشته هاي فني و علوم کاربردي به بيش از 5 ميليون مي رسد و ايران از نظر تعداد فارغ التحصیلان رشته هاي مهندسي در جايگاه دوم جهان قرار دارد که تقريباً با تعداد فارغ التحصیلان مهندسي از دانشگاههاي آمريکا برابري ميکند.

به گفته ديپلمات ايراني، طي سالهاي اخير جامعه ايرانيان در کيتو افزايش قابل ملاحظهاي داشته و دليلش اين است که جامعه ايراني، در اکوادور محيطي آرام و سرشار از فرصتهاي جديد مي يابد. بخش مهمي از شهروندان ايراني در اکوادور را نيروهاي متخصص و فني تشکيل ميدهند که وارد خانواده اکوادور شده و مردم اکوادور نيز آنها را با آغوش باز پذيرفته اند.

سفير ايران خاطرنشان کرد که لطف و محبت زياد ملت اکوادور باعث شده که فاصله هزاران کيلومتري و اختلاف 8 ساعت و نيمه بين دو کشور را احساس نکند و در حالي که لبخندي به لب دارد مي گويد: در بين جامعه ديپلمات های ايران، من دورترين سفير از کشورم هستم!

وي افزود: سفارت ايران منتظر اکران فيلم ايراني "فروشنده"، برنده جايزه اسکار 2017 براي بهترين فيلم خارجي، در سينماهاي اکوادور و استقبال خوب مردم اکوادور است. موفقيتهاي سينمايي ايران، بيانگر چهره صلح آميز ايران بوده و در اين فيلم زيبا، که در سالنهاي سينماي کشور به نمايش در خواهد آمد،  به خوبي نمايان است.

به همين ترتيب ايشان از نمايش 28 اثر از نقاشان ايراني، در نمايشگاه دوساله آبرنگ کيتو، که مجموعه هنري ارزشمندي را براي علاقه مندان به نمايش گذاشته، ابراز خرسندي نمود و اين مهم را در تقويت پيوندهاي فرهنگي دو کشور بسيار مفيد ارزيابي کرد.

در پايان، سعادت آقاجاني نقش اکوادور اينمدياتو را به عنوان رسانه عمومي در عصر ديجيتال بسيار پررنگ توصيف نموده و اين خبرگزاري را يکي از پيشگامان اطلاع رساني و مرجعي از اکوادور در جهان، ارزيابي کرد که ماموريت مهم شناساندن فرهنگ و تاريخ رو به رشد اکوادور و کاستن فاصله بين مردم را به عهده دارد.

منبع: سایت خبری اکوادور اینمدیاتو (http://ecuadorinmediato.com)، 30 مارس 2017


٠٠:٠١ - 1396/01/18    /    شماره : ٤٤٨٣٣٨    /    تعداد نمایش : ١٥٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر